foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Dzień finałów minął bardzo szybko. Klasy 3BTW, 1ATAK, 3ATAK oraz 4TO rozegrały między sobą mecze o zwycięstwo. Każda rozgrywka dostarczała wiele emocji. Nie zabrakło również dopingu od publiczności.
Oficjalnie pierwsze miejsce zajęła klasa 3BTW, drugie 4TO, trzecie 1ATAK, a czwarte 3ATAK.
Każdemu uczestnikowi należą się duże gratulacje za walkę o punkty.
Serdecznie gratulujemy!
KK, 1 b tw

W dniu 26 marca na Zabiegach weterynaryjnych odbyły się ćwiczenia z pielęgnacji zwierząt. Na ochotnika zgłosiła się suczka rasy border colie-Vena. Za pomocą sprawnych rąk uczniów z klasy 3TW b została wykąpana, wysuszona i uczesana. Dzięki temu pięknie wyglądała, a jej futerko lśniło.
Czekamy na innych psich ochotników :)
O. Dusińska

 

 

 

A cóż piękniejszego nad niebo, które Przecież ogarnia wszystko, co piękne?...
A zatem, jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą... nazywają astronomią...

Mikołaj Kopernik

 Konkurs dotyczący Układu Słonecznego rozstrzygnięty! W konkursie wzięły udział klasy pierwsze Technikum Ogrodniczego. Przedstawiciele klas wykonali 18 modeli Układu Słonecznego.  Uczniowie tworząc projekty wykazali się bardzo dużą pomysłowością, wysoką techniką oraz zróżnicowanym doborem materiałów.

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Astronomiczny UKŁAD SŁONECZNY

W pierwszych dniach wiosny obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society). Fani pisarza obchodzą to święto w rozmaity sposób, na przykład organizują spotkania i dyskusje dotyczące świata Śródziemia. Na Bełskiej także znaleźli się fani "Władcy pierścieni ", czy "Hobbita". W bibliotece szkolnej 29 marca od rana uczniowie włączyli się w akcję wspólnego czytania Tolkiena. Wstęp do twórczości pisarza przygotowała i wygłosiła p. Grażyna Wojtowicz

Dnia 3 kwietnia 2019r. uczniowie i uczennice naszej szkoły po raz drugi przystąpili do szkolnego konkursu znajomości gramatyki języka niemieckiego „Mistrz Gramatyki Niemieckiej na Bełskiej”. Do konkursu przystąpiło 25 uczniów z klas 1-3 naszego Technikum. Wszyscy dzielnie zmagali się z tajnikami gramatyki języka Goethego rozwiązując test składający się aż z 70 pytań.

Czytaj więcej: „Mistrz Gramatyki Niemieckiej na Bełskiej”

Wrzucamy zdjęcia z wycieczki klasy 3T do Biblioteki Publicznej ul. Koszykowa. Młodzież była pod wrażeniem, z pewnością odwiedzą bibliotekę jeszcze nie raz. 😁
Wszystkim spodobał się pomysł „zielonej ściany” z żywych roślin, które w naturalny sposób pomagają oczyszczać powietrze w bibliotece.

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.