Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach

W dniu 19 grudnia 2023 roku uczniowie z klas 2a TO, 2b TO i 5 TO wraz z nauczycielkami p. prof. Katarzyną Rokicką, p. prof. Martą Kieliszek i p. prof. Ewą Siedlecką zwiedzali Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. Pracownicy naukowi Instytutu opowiadali o badaniach ogrodniczych, pokazywali laboratoria wraz z ich najnowszym wyposażeniem. Uczniowie byli w centrum przetwórstwa owoców oraz centrum bioróżnorodności, gdzie znajduje się bank nasion roślin ogrodniczych. Na koniec wycieczki uczniowie zwiedzili i poznali historię zabytkowego XVII – wiecznego Pałacu Prymasowskiego, który należy do Instytutu. Bardzo dziękujemy pracownikom naukowym Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach za zaproszenie i przygotowanie tej wspaniałej i ciekawej wycieczki.

E. S.

Przewiń do góry