Jak stworzyć kojący zmysły balkon pełen kolorów, zapachów i smaków?

Tak! To my!

I nasze wspaniałe Panie Profesor!

P. Ewa Górska i p. Ewa Siedlecka.

Cichą bohaterką tych warsztatów była p. Kierownik Katarzyna Rokicka.

Jak stworzyć kojący zmysły balkon pełen kolorów, zapachów i smaków? O tym rozmawialiśmy na warsztatach z ekspertkami Technikum Ogrodnicze w ZS nr 39 w Warszawie – prof. Ewą Siedlecką i prof. Ewą Górską!

🌻 Salę warsztatową wypełniły dziesiątki pięknych, wyhodowanych lokalnie roślin. Mogliśmy dotknąć i powąchać różne odmiany mięty, tymianek, lawendę, pelargonie, geranium, petunie, smagliczki czy podziwiać pięknego pigwowca. Wysłuchaliśmy krótkiego wykładu na temat właściwości zapachowych różnych gatunków i dowiedzieliśmy się, jak dobrać rośliny na nasz balkon. Dowiedzieliśmy się, że warto sprawdzić nie tylko barwę czy pokrój rośliny, ale też jaką porą pachnie! Przyjrzeliśmy się połączeniu gatunków balkonowych z ziołami i warzywami. Ekspertki służyły ogromem porad jak sadzić, pielęgnować i rozmnażać poszczególne rośliny.

🌱 Na koniec gospodarz i ambasador #Warszawywkwiatach podzielił się swoimi rozsadami i nasionami, aby każdy mógł stworzyć u siebie mały aromatyczny zakątek. Nie ma lepszego miejsca do kształcenia przyszłych ogrodników. Jeśli Wasze dzieci kochają rośliny – koniecznie odwiedźcie Bełską!

Przewiń do góry