Kliniki Chorób Koni SGGW

Z początkiem roku szkolnego nasze czwarte i piąte klasy profilu technik weterynarii, zawitały do Kliniki Chorób Koni SGGW. Podczas zajęć praktycznych uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają sale operacyjne, sala do tomografii komputerowej, wysłuchać bardzo ciekawego na temat wykonywania TK u koni oraz na własne oczy obejrzeć skany z takiego badania. Po wizycie w szpitalnym laboratorium, nasi uczniowie mieli okazję przeprowadzić badanie kliniczne konia i pobrać od niego krew ( co wcale nie jest takie łatwe). Takie atrakcje są tylko możliwe dzięki naszej niezawodnej absolwentce Zofii Malickiej, która pracuje jako technik weterynarii w Klinice Wolica. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i zaangażowanie. Dziękujemy, również wszystkim lekarzom prowadzącym zajęcia za poświęcony czas i podzielenie się swoją wiedzą. Po takich zajęciach z przyjemnością ruszamy w dalszy świat Profilaktyki i leczenia zwierząt. Was zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Przewiń do góry