Lekcje warsztatowe w Instytucie Ogrodnictwa – PIB w Skierniewicach

Uczniowie klas 1a TO i 2a TO wraz z panią kierownik Katarzyną Rokicką i panią prof. Ewą Siwdlecką uczestniczyli w lekcjach warsztatowych w Instytut Ogrodnictwa – PIB w Skierniewicach w dniu 14 maja 2024 r.

Lekcje prowadziła Pani Prof. dr hab. Jadwiga Treder w ramach innowacji pedagogicznej: „Ogrodnik miejski” realizowanej w naszej szkole.

Uczniowie poznawali metody rozmnażania roślin ogrodniczych, które można uprawiać w warunkach miejskich. Interesujące było obserwowanie etapów uprawy różnych odmian ziemniaków w szafie fitotronowej, a następnie w 21-litrowych workach. Szafy fitotronowe, które zapewniają roślinom prawidłowe oświetlenie i wilgotność wspomagają ich wzrost i rozwój. Obecnie są idealnym rozwiązaniem do upraw w miejskim ogrodnictwie. Zwiedzaliśmy też najnowsze laboratoria Instytutu Ogrodnictwa, w których analizie poddawane są próby gleby, liście czy kwiaty.

Uczniowie byli zachwyceni wspaniałymi i ciekawymi lekcjami.

Bardzo DZIĘKUJEMY Pani Profesor Jadwidze Treder za pokazanie nam nowych pomysłów i rozwiązań metodycznych w miejskim ogrodnictwie.

E. Siedlecka

Przewiń do góry