Ogrodu Zoologicznego w Borysewie

Łódź i jej okolice to popularny kierunek wycieczek dla uczniów z naszego Technikum. Tym razem uczniowie klasy 3a i 3b profilu technik weterynarii zawitali do Ogrodu Zoologicznego w Borysewie, gdzie mogli twarzą w twarz spotkać się z dzikimi zwierzętami z całego świata. Oprócz podziwiania takich gatunków jak białe tygrysy, białe lwy, pumy, tapiry i wiele innych nasi uczniowie dowiedzieli się od oprowadzającej nas pani weterynarz jak wygląda praca lekarza w Zoo- czym się charakteryzuje, jaka jest jej specyfika i problemy. Kolejnym kierunkiem była Łódź i najsłynniejsze w całej Polsce Łódzkie Zoo Orientarium- czyli najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Budynek, wybiegi i woliery są ogromne i zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Na sam koniec wycieczki czekała na nas nie lada atrakcja. W specjalnie zaprojektowanym i odpowiednio przeszklonym basenie, mogliśmy obserwować kąpiel słoni.

Przewiń do góry