Pierwsza pomoc weterynaryjna

Od września w naszej szkole odbywają się w ramach innowacji pedagogicznej zajęcia z „Pierwszej pomocy weterynaryjnej” prowadzone przez p. doktor Olgę Dusińską (uwielbiają ją wszyscy technicy weterynarii).

Po spotkaniach teoretycznych przyszedł czas na praktykę. Dziś uczniowie uczyli się wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zabieg ten polega na przywróceniu akcji serca lub oddechów w przypadku ich ustania. 

Przyszli weterynarze mogli dowiedzieć się m.in. jak prawidłowo ułożyć ręce do masażu serca, ile uciśnięć w ciągu minuty wykonuje się u psów małej, średniej i dużej wielkości oraz w jaki sposób wykonać sztuczne oddychanie u psa lub kota. Dzięki specjalnej kontrolce podłączonej do fantoma każdy sprawdzał czy jego reanimacja jest poprawna i skuteczna.

Taka wiedza na pewno przyda się w późniejszej pracy, a kto wie może również pozwoli na uratowanie psiego lub kociego życia.

Przewiń do góry