Praktyczna lekcja, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik

W dniu 16 marca 2023 roku uczniowie klasy 3TOŚ wraz z nauczycielką fizyki panią Moniką Kusiak-Wielądek wzięli udział w praktycznej lekcji, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik, gdzie niektórzy z nas byli po raz pierwszy. Mogliśmy tam zaobserwować wszystkie zjawiska o których mówiliśmy na zajęciach.
Wycieczkę zaczęliśmy od spaceru po mieście pod centrum nauki. Tam odkryliśmy interaktywną wystawę, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk.
Następnie zwiedzając przez 3 godziny obiekt w grupach, mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa fizyki stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie.

Przewiń do góry