Rok 1986 był dla naszej szkoły szczególnie udany

Od 1 września zaczęła pracę p. profesor Zofia Roszkowska-Suszek.

Przez 36 lat była nauczycielem ogrodniczych przedmiotów zawodowych, a od 2016 r. uczyła także przedmiotów zootechnicznych. Przez wiele lat piastowała stanowisko kierownika warsztatów szkolnych. Praca p. profesor była wysoko ceniona – otrzymała wielokrotnie nagrodę Dyrektora Szkoły.

Miałam ogromną przyjemność odkryć największy talent p. prof. Zofii Roszkowskiej – Suszek – talent wychowawczy. Od kiedy w 2016 r. została wychowawcą, Jej klasa przez 4 lata osiągała najlepsze wyniki w szkole. Pani profesor wspierała uczniów i ganiła, pomagała i wymagała, troszczyła się i dyscyplinowała, a oni odwdzięczali się najwyższymi ocenami i znakomitą frekwencją, a także serdecznością, życzliwością i zaangażowaniem w życie szkoły.

Wszyscy byliśmy świadkami ogromnej pracy p. prof. Z. Roszkowskiej – Suszek na rzecz klasy wychowawczej, z tej pracy p. prof. czerpała największą satysfakcję.

Pani prof. Z. Roszkowska – Suszek to nauczyciel na wzór – osoba obowiązkowa, pracowita, sumienna, życzliwa, zorganizowana. Całe szkolne życie poświęciła na rozwój – obowiązki kierownicze, liczne zawodowe delegacje, zawodowe wycieczki z młodzieżą, dostosowywanie materiału nauczania do kolejnych reform edukacji, przedmioty nowego kierunku.

Teraz przyszedł czas na odpoczynek, prywatne podróże i pasje.

Ogromnie dziękuję p. profesor Zofii Roszkowskiej – Suszek za 36 lat pracy w szkole na Bełskiej. Dziś te lata wydają się minione, jak mgnienie oka. Wypełniła je Pani zaangażowaniem, lojalnością, pracowitością. O Pani ważności w szkole będziemy pamiętać i tę pamięć pielęgnować.

Dziękuję.

Dorota Nasierowska, dyrektor szkoły

Przewiń do góry