Wycieczka do gospodarstwa w Leszkiemiach

W dniach 12-13 czerwca klasa 2a TW i 2b TW odbyły wycieczkę do gospodarstwa rolno-hodowlanego, mieszczącego się w podlaskim Leszkiemiu. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda chów i hodowla bydła mlecznego, koni oraz drobiu w praktyce. Podczas wycieczki  nasi przyszli technicy odwiedzili nowoczesną oborę wolnostanowiskową z wydzielonymi stanowiskami, obserwowali pracę jednego z nowocześniejszych aparatów udojowych w hali udojowej, oglądali zabiegi pielęgnacyjne i inseminacji zwierząt gospodarskich przypominając sobie wiedzę z rozrodu.

Zapoznali się ze sposobami żywienia bydła oraz koni.

Wieczorem odbyło się ognisko z kiełbaskami i tańcami.

Podczas drugiego dnia wycieczki nasi uczniowie mogli samodzielnie na podstawie zdobytej już wiedzy wykonać badanie kliniczne konia. Na koniec wycieczki udaliśmy się na miejsce styku trzech granic tzw. „Trójstyk”  oraz zobaczyliśmy najgłębsze jezioro w Polsce- jezioro Hańcza.

Przewiń do góry