Wycieczka do Łodzi

14 kwietnia dwie klasy naszej szkoły 2 TO i 1 BTO uczestniczyły w wycieczce do Łodzi.

W atmosferze pięknej pogody zwiedzaliśmy to miasto szlakiem bawełny i wielokulturowości.

W dzielnicy Księży Młyn oglądaliśmy lofty u Scheiblera, dawne osiedle robotnicze, szkołę, straż pożarną i inne budynki, które służyły dawnym mieszkańcom tej dzielnicy.

Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczyliśmy wspaniałe Pomniczki Znanych Łodzian, Łódzką Aleję Gwiazd z nazwiskami najznakomitszych postaci polskiej kinematografii, najpiękniejsze kamieniczki i piękne murale, Pałac Poznańskiego oraz Manufakturę Łódzką.

Atrakcją tego wyjazdu była wizyta w Łódzkim ZOO – Orientarium, które jest najnowocześniejszym kompleksem prezentującym faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej.

Klasa 2TO i 1BTO wraz z nauczycielkami: B. Banaszek, K. Zdziarską i A. Detko