Wycieczka na Tor Wyścigów Konnych Służewiec.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasa 1b TW wraz z panią doktor Pauliną Roczniak i panią doktor Moniką Gradek wybrała się na Tor Wyścigów Konnych Służewiec. W czasie wycieczki klasa mogła porozmawiać z trenerką koni wyścigowych panią Małgorzatą Łojek oraz zobaczyć jak wygląda tor roboczy. Kolejną atrakcją było spotkanie z bardzo doświadczonym dżokejem, który wygrał ponad 230 gonitw. Dzięki temu spotkaniu nasi uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca dżokeja i jakie powinien spełniać wymagania. Klasa zwiedziła również szpital dla koni, gdzie od dr. nauk wet. pana Marka Nowickiego dowiedziała się jak wygląda praca lekarza weterynarii w stajni sportowej. Pod koniec wycieczki nasi uczniowie otrzymali od Prezesa Toru Wyścigów Konnych Krzysztofa Kierzka darmowe wejściówki na wyścigi.

Przewiń do góry