Wykład pt. „ Gatunki obce, gatunki inwazyjne: zmiana paradygmatów w obliczu zmian klimatu”.

26 lutego grupa uczniów z naszego Technikum uczestniczyła wraz panią prof. Pauliną Roczniak w wykładzie zorganizowanym przez Koło Naukowe Animal Studies Uniwersytetu Warszawskiego pt. „ Gatunki obce, gatunki inwazyjne: zmiana paradygmatów w obliczu zmian klimatu”. Spotkanie poprowadził dr hab. Andrzej Mikulski z Zakładu Hydrobiologii Wydziału Biologii UW. Wykład był niezwykle ciekawy i skłaniający do refleksji na temat zmian w klimacie na przestrzeni wieków oraz jego wpływu na środowisko i gatunki zwierząt na naszej planecie. Uczniowie po wysłuchaniu prelekcji byli bardzo poruszeni zmianami środowiskowymi i bardzo chętnie wzięli udział , w dyskusji podczas której, podzielili się swoimi odczuciami i przemyśleniami.

Bardzo dziękujemy Kołu Naukowemu Animal Studies UW za zorganizowanie tego wydarzenia i czekamy na więcej.

Przewiń do góry