Zajęcia zorganizowane przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka region Centrum w Parzniewie

W dniu 16 listopada  klasa 2 bTW brała udział w zajęciach zorganizowanych przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka region Centrum w Parzniewie. Zajęcia odbyły się w ramach przedmiotu chów, hodowla zwierząt.

Uczniowie wysłuchali wykładu na temat:

1. oceny wartości użytkowej i hodowlanej bydła ras mlecznych – jak się ocenia, co się ocenia, pod jakim kątem,

2. oceny typu budowy pierwiastek i krów mlecznych – jakie cechy budowy charakteryzują dobrą mleczność, 

3.  oceny mleka – parametry i skład,

4. zawartości ksiąg hodowlanych dla bydła.

Mogli  zwiedzić laboratorium mleka, którego głównym celem  jest dostarczenie hodowcom jak największej ilości informacji dotyczących składu mleka od poszczególnych krów w stadzie. Zapoznali się również z funkcjonowaniem laboratorium genetyki, gdzie o całym procesie genotypowania, a głównie o celowości i znaczeniu wykonywanych badań dla hodowców opowiedzieli pracownicy laboratorium.

Przewiń do góry