„Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego

Zadanie 2.Szkolenia zawodowe dla uczniów.

6 i 7 listopada 2021 r. 15 naszych uczniów uczestniczyło w pierwszym ze szkoleń zorganizowanych dla naszej szkoły w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” prowadzonego przez Agencję Rozwoju Mazowsza, współfinansowanego ze środków UE.

Było to szkolenie „ Systemy geoinformatyczne w praktyce wraz z pozyskiwaniem i przetwarzaniem danych terenowych”, które obejmowało nie tylko pracę w programach GIS ale również ćwiczenia z latania dronem służącym do zbierania danych terenowych. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni, że wybrali właśnie to szkolenie. W dobie map cyfrowych umiejętność ich przetwarzania, czytania i dostosowania do konkretnych potrzeb jest bardzo użyteczna w pracy zawodowej.

W ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” przewidywane są jeszcze kolejne szkolenia. Pod koniec listopada planowane jest szkolenie „Systemy geoinformatyczne…” dla kolejnej grupy uczniów , a na początku grudnia – szkolenie pod tytułem „Menedżer”.

Kierownik szkolenia praktycznego – Anna Pomorska

Przewiń do góry