Znajdź Pomoc

Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia w radzeniu sobie z emocjami, trudnościami w relacjach czy innymi problemami, nie jesteś sam. Szukanie pomocy psychologicznej może być pierwszym krokiem w kierunku lepszego samopoczucia i rozwiązania trudności.

Dlaczego Warto Szukać Pomocy?

Czasami życie stawia przed nami wyzwania, z którymi samemu jest trudno sobie poradzić. W takich sytuacjach warto porozmawiać z kimś, kto może pomóc nam zrozumieć nasze uczucia i znaleźć sposoby radzenia sobie.

Gdzie Możesz Szukać Pomocy?

Jeśli potrzebujesz wsparcia, pamiętaj, że nie jesteś pozostawiony sam sobie. Oto kilka miejsc, gdzie możesz szukać pomocy:

  1. Telefon zaufania
  2. Poradnie Psychologiczne: Możesz umówić się na spotkanie z psychologiem w lokalnej poradni zdrowia psychicznego. Skontaktuj się ze swoim lekarzem rodzinnym, aby uzyskać więcej informacji.
  3. Internetowe Poradnictwo: Istnieją również strony internetowe i aplikacje oferujące anonimowe wsparcie psychologiczne dla nastolatków.
  4. Szkoła: Psycholog szkolny, który morze pomóc ci poradzić sobie z problemami. Możesz także porozmawiać z wychowawcą lub pedagogiem szkolnym.

Nie Bój Się Szukać Pomocy

Szukanie pomocy psychologicznej nie oznacza, że jesteś słaby. To odwaga szukać wsparcia, gdy masz trudności. Pamiętaj, że jest wiele osób gotowych ci pomóc i znaleźć rozwiązanie. Dlatego nie wahaj się sięgnąć po pomoc.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia natychmiastowego lub jesteś w kryzysie, nie wahaj się zadzwonić pod numer alarmowy

Pamiętaj, że nie musisz zmagać się z trudnościami samemu. Szukaj pomocy, gdy jej potrzebujesz, i pamiętaj, że zawsze jest światło na końcu tunelu.

Życzę Ci dużo siły i wsparcia w Twojej drodze do lepszego samopoczucia!

Miejskie przychodnie zapewniają pomoc specjalistów

Porady psychologów, lekarzy psychiatrów i psychoterapeutów dla dzieci i nastolatków mają w swojej ofercie miejskie placówki na terenie:

Aby umówić się do poradni zdrowia psychicznego oraz poradni psychologicznej nie potrzeba skierowania, a w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ) wizyty są bezpłatne.

Placówki zapewniają konsultacje zgodnie ze współczesnymi standardami diagnozy i terapii.

Więcej informacji

ramkapomocowa
Przewiń do góry