Klasa 2a TW w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach

Klasa 2a TW w ubiegły wtorek odwiedziła Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Uczniowie zapoznali się z ciekawą historią początków szkolenia psów policyjnych a następnie byli świadkami pokazów wykrywania materiałów wybuchowych w specjalnie do tego przygotowanej symulatorni oraz wykrywania narkotyków. Największą atrakcję stanowił dla naszej młodzieży pokaz agresji w wykonaniu psów patrolowych, w którym psy prezentowały swoją siłę oraz sprawność atakując ubranego w specjalny strój pozoranta. Po pokazie uczniowie mogli przymierzyć taki strój. Jego waga wynosi nawet 20 kg. Na zakończenie wycieczki nasi uczniowie poznali metodę mantrailingu- metody tropienia górnym wiatrem, wykorzystaną przy poszukiwaniu ludzi zaginionych. Serdecznie dziękujemy ZKP za miłe przyjęcie i możliwość odwiedzenia.

Przewiń do góry