ODDAJ KREW NA BEŁSKIEJ

#oddaj_krew_na_bełskiej Pragniemy poinformować, iż 17 listopada (środa) na terenie naszej szkoły odbędzie się akcja krwiodawstwa 🩸. W tym dniu w godzinach 9-13 będzie możliwość oddania honorowo krwi 💉. Akcja organizowana jest we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Poniżej przedstawiamy zbiór najważniejszych informacji: – wydarzenie odbędzie się na terenie szkoły, w terminie 17.11.2021 w godzinach 9-13 – akcja jest całkowicie darmowa i bezpieczna – jednorazowo pobierane jest tylko 450ml krwi pełnej – krew może oddać każda pełnoletnia osoba, która nie ma przeciwwskazań zdrowotnych – dopuszczalną wagą minimalną do oddania krwi jest 50 kg – o kwalifikacji decyduje lekarz przed samym oddaniem krwi – nie trzeba robić prywatnie badań, wręcz przeciwnie, wszystkie niezbędne badania zostaną wykonane na miejscu – po oddaniu krwi krwiodawca każdorazowo dostaje 9 czekolad oraz zwolnienie na dany dzień z zajęć lekcyjnych lub pracy – po udanej donacji na krwiodawców będzie również czekać mała kawiarenka uczniowska z ciastami upieczonymi przez innych uczniów Przed donacją należy: 1. Porządnie się wyspać 2. Koniecznie zjeść lekki i pożywny posiłek – nie może być tłusty (nie oddajemy krwi na czczo) 3. Wypić dzień wcześniej min. 1,5 litrów płynów (woda lub soki owocowe) 4. Unikać nadmiernego wysiłku fizycznego w dniu donacji 5. Wziąć ze sobą dowód tożsamości i (jeżeli posiadamy) legitymację szkolną Po oddaniu krwi, krwiodawców prosimy o pozostanie na terenie szkoły przez ok. 60 minut. Będzie można wtedy skorzystać ze specjalnie przygotowanej kawiarenki uczniowskiej, na której można będzie wypić herbatę oraz zjeść ciasto.W celu uzyskania większej ilości informacji można zgłaszać się do organizatorek – Pani Profesor Pauliny Roczniak oraz uczennicy klasy 3TWaG Edyty Bąk. Pamiętajmy, każdy z nas może zostać superbohaterem i uratować komuś życie! 🩸🩸🩸

Przewiń do góry