Wycieczka do firmy BYŚ

Firma BYŚ zajmująca się odbiorem i przetwarzaniem odpadów znów nas miło zaskoczyła. Tym razem niespodzianką było spotkanie z Panią sokolniczką na terenie zakładu firmy BYŚ na ul. Wólczyńskiej w Warszawie. Uczniowie z klasy 2 technik ochrony środowiska zwiedzili zakład i dowiedzieli się jak przebiega przyjmowanie odpadów na zakład, ich segregacja na nowoczesnej linii sortowniczej oraz ich dalsze losy- czyli drugie życie w postaci surowców wtórnych lub energii produkowanej z ich spalania. A jak znalazł się tam jastrząb Harrisa, który pełnił dyżur na terenie zakładu ze swoją opiekunką ? Otóż pilnuje on, aby ptaki takie jak mewy, rybitwy i inne nie zbliżały się do zakładu przetwarzającego odpady i nie były potencjalnym wektorem przenoszenia zarazków. Dziękujemy firmie BYŚ za możliwość zwiedzeni nowoczesnego, skomputeryzowanego zakładu.

Opiekunowie klasy Anna Pomorska, Mateusz Kamiński

Przewiń do góry