foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych nasza Młodzież pogłębiała swoją wiedzę o Niemczech - oczywiście przy pomocy nowoczesnych technologii. Uczniowie musieli odpowiedzieć na kilkanaście pytań oraz uzupełnić mapę.

W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych klasa 1A o profilu : technik krajobrazu wraz z wychowawczynią p. Ewą Stasiak – Korpak zaprosiła swoje koleżanki i kolegi z równoległej klasy 1B  wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Martyniuk do udziału  w projekcie integracyjnym : "Unsere Imbissstube- nasze grillowanie po niemiecku".

Czytaj więcej: "Unsere Imbissstube- nasze grillowanie po niemiecku"

Dnia 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. W naszej szkole odbyły się konkursy i gry edukacyjne. Jednym z konkursów, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów, był konkurs QR Codes Quiz. Uczniowie, za pomocą urządzeń mobilnych, skanowali kody QR z ciekawymi pytaniami dotyczącymi głównie idiomów zawierających nazwy roślin i zwierząt. Wyniki konkursu ogłosimy w poniedziałek. Pytania i konkurs przygotowały wasze ulubione anglistki? p. Magdalena Martyniuk i p. Katarzyna Gontarz. Poniżej relacja zdjęciowa z tego wydarzenia.

Szanowni Państwo, z wielką radością dzielę się wspaniałą nowiną! W dniu 24 września, z rąk Pani Renaty Kaznowskiej Wiceprezydent m. st. Warszawy otrzymaliśmy certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnionych Wars i Sawa! Jest to znaczące wyróżnienie i powód do dumy.

Czytaj więcej: Mamy to! Wars i Sawa!

Wydarzenia sprzed 80 lat, z dnia 1 i 17 września 1939 roku, to jedne z najtrudniejszych i najtragiczniejszych dat w polskiej historii.

W tych dniach Polska została napadnięta przez zgodnie występujące przeciwko niej dwa państwa. Była to realizacja działań zawartych 23 sierpnia 1939 roku w tajnym protokole dołączonym do paktu Ribbentrop - Mołotow, pomiędzy III Rzeszą a rządem ZSRR, w którym Adolf Hitler i Józef Stalin, pozostający dotąd we wrogich relacjach, zawarli sojusz, łamiąc obowiązujące polsko-sowieckie układy pokojowe. Obaj przywódcy zaplanowali w nim podział terytorium Polski i Europy Środkowej na strefy swoich wpływów.

Czytaj więcej: Wrzesień 1939 roku. Niemcy i ZSRR razem przeciwko Polsce

Drodzy uczniowie!
 
Wypełnione deklaracje uczestnictwa w projekcie ,,Rozwiń swoje kompetencje w Technikum Ogrodniczym” można złożyć w  Biurze Projektu już w najbliższy czwartek (26.09) w godzinach od 13:30 do 15:30 oraz w piątek (27.09) w godzinach od 12:00 do 14:00.
Biuro Projektu znajduje się w sali 1 A (sala obok gabinetu pielęgniarki).

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2020 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.