foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

11.06.2017 roku klasa 1B TW była na wycieczce w warszawskim ZOO z wychowawczynią Bożeną Banaszek oraz Hanną Zabżą. Uczniowie zapoznawali się z różnorodnością zwierząt, obserwowali dobrostan i zachowania zwierząt. Ponadto mieli okazję zobaczyć karmienie hipopotama.

 Bożena Banaszek

W dniach 19-21 kwietnia 2017 r. uczestniczyłyśmy w seminarium dla nauczycieli ogrodnictwa „Hortiterapia. Innowacyjne wykorzystanie ogrodów i roślin”.

Szkolenie było zorganizowane przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie i odbywało się w Olsztynie w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Zajęcia były bardzo intensywne, prowadzone przez pracowników naukowych Uniwersytetu. Atmosfera spotkań była bardzo sympatyczna, wszyscy uczestnicy byli bardzo zainteresowani omawianymi tematami i przeprowadzanymi ćwiczeniami. Hortiterapia – to nowy kierunek studiów ogrodniczych, cieszący się coraz większą popularnością.

 Co to jest HORTITERAPIA?!

Czytaj więcej: HORTITERAPIA?

W konkursie leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego dla klas 1-3 udział wzięło 34 uczniów. Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do utrwalenia i poszerzenia wiedzy z zakresu słownictwa i gramatyki języka angielskiego. Obejmował on różne typy zadań, np. test wyboru - wybór odpowiedniej formy gramatycznej, słowotwórstwo – wstawienie odpowiedniej formy wyrazu w zdaniach, uzupełnianie zdań właściwymi wyrazami spośród podanych, wstawianie brakujących wyrazów w zdaniach, itp. 

Najlepsze wyniki osiągnęli:

Czytaj więcej: Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego

W dniu 30 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Beaty Borkowskiej i Agnieszki Miksztal wzięli udział w Mistrzostwach Mokotowa w Lekkiej Atletyce. Najlepszy wynik osiągnął Stanisław Kochman zajmując II miejsce w biegu na 100 metrów. Wysokie miejsce zajęła również Aleksandra Madejska w biegu na 800 metrów, będąc wśród pierwszych pięciu dziewcząt. Do startu zgłosili się głównie uczniowie klas pierwszych, co świadczy o tym, że mamy szansę na podium w przyszłych Mistrzostwach.

Serdecznie dziękuję za uczestnictwo i gratuluję!

Beata Borkowska 

 

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2017 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.