foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                        

Z okazji Europejskiego Dnia Języków obcych 26 września 2020 uczniowie naszego technikum pogłębiali wiedzę o krajach niemieckojęzycznych i zostali nagrodzeni bardzo dobrymi ocenami🙂 


Z okazji Europejskiego Dnia Języków obcych 26 września 2020 uczniowie naszego technikum wzięli udział w konkursach i quizach na temat znajomości języków obcych oraz kultur i tradycji w krajach anglojęzycznych. Uczniowie przygotowali ciekawe plakaty oraz QR code quiz z sentencjami w języku angielskim. Poniżej krótka fotorelacja z dni językowych. Stay tuned and learn languages 👌


Drodzy Uczniowie,
w ramach obchodów tegorocznego Europejskiego Dnia Języków Obcych Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu organizuje konkurs plastyczny homonimów niemieckich.
W ramach konkursu należy wyszukać niemieckie homonimy, przedstawić je w dowolnej technice artystycznej i umieścić w odpowiednim kontekście w zdaniu - dodając krótki opis. Z najciekawszych 12 prac stworzony zostanie homonimowy kalendarz na 2021 rok.

Czytaj więcej: konkurs plastyczny homonimów niemieckich

W Zespole Szkół nr 39 odbywa się akcja Akcja ekologiczna Sprzątanie świata 2020 pod hasłem Plastik? Rezygnuje, Redukuje, Segreguję.
Na zajęciach przedmiotów przyrodniczych w tygodniu poprzedzającym datę 18-20.09 2020r. odbywają się pogadanki inspirujące do unikania używania jednorazowych przedmiotów z plastiku- butelek, torebek wykonanych z folii  i motywujące do  używania przedmiotów wielokrotnego użytku.Plastik rozkłada się w przyrodzie przez setki lat. Młodzież zachęca do segregacji w szkole i gospodarstwach domowych,ponieważ pozwoli to na zaoszczędzenie surowców i energii potrzebnych do produkcji jednorazowych przedmiotów plastikowych i sprawi że świat będzie czysty i piękny.

Czytaj więcej: Akcja ekologiczna

Uwaga Maturzyści! W ostatnim tygodniu, na lekcjach języka polskiego i godzinie z wychowawcą, rejestrowaliście się do Salonu Maturzystów Perspektywy 2020. Przypominamy, że tegoroczna edycja odbywa się wyłącznie online! Jeśli szukacie odpowiedzi na pytania, jakie przedmioty wybrać na maturze? Czy studiować? W jakim mieście studiować? Jaką uczelnię wybrać? Koniecznie zalogujcie się 21 września (poniedziakek) na Mazowiecki Salon Maturzystów Perspektywy 2020. Każdy uczestnik Salonu będzie mógł pobrać e-book Informatora dla Maturzystów Perspektywy 2021. Wszyscy otrzymacie Certyfikat Uczestnika Salonu Maturzystów Perspektywy 2020 wraz z podsumowaniem Waszej indywidualnej aktywności salonowej.

salonmaturzystow.pl

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.