foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Od kilku lat w naszej Szkole na Boże Narodzenie harcerze przynoszą Betlejemskie Światło Pokoju, zapalone w grocie narodzenia w Betlejem. Do szkoły przywiezione zostało z hufca przez druhnę Patrycję Pisarską z klasy 1T. Bardzo dziękujemy!

Zapalone tym światłem świece Caritas, „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, uczniowie zanieśli na klasowe spotkania opłatkowe. 

Maksym Rogala, katecheta

Przedstawienie adwentowe to zawsze dla mnie wyzwanie. Myślę sobie: „jak ukazać starą i znaną wszystkim prawdę o Bożym Narodzeniu, by jej nie zbanalizować, by była świeża i odkrywcza, by nie uczynić jej infantylną?” Tym razem inspirację przyniósł obchodzony w Kościele „Rok Miłosierdzia Bożego” oraz przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, których temat brzmi: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Czytaj więcej: Przedstawienie adwentowe "Jezu, ufam Tobie!"

Zwyczaj śpiewania kolęd jest w naszej tradycji obecny od setek lat. Starym zwyczajem więc, nasi uczniowie także śpiewali kolędy. Podczas uroczystego apelu odbył się finał Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. 

Miejsce trzecie zajęła klasa 4 TO/TOŚ (62,5 pkt.)

Miejsce drugie zajęła klasa 4 A TAK (102 pkt.)

Miejsce pierwsze zajęła klasa 3 A TAK (124 pkt.) 

Serdecznie gratulujemy!

 

W dniu 22 grudnia odbyły się w naszej szkole uroczysty apel bożonarodzeniowy i liczne konkursy. Naszym gościem był ks. Proboszcz Edward Seremet, salwatorianin. 

Najpierw uczniowie zmagali się w finale Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Następnie został rozstrzygnięty konkursu na świąteczny stroik. Ogłoszono także wyniki konkursu na najładniejszy świąteczny wystrój klasy. Po podliczeniu punktacji komisja wręczyła nagrody – anioły i pamiątkowe dyplomy zwycięzcom Konkursu Kolęd i Pastorałek 2015. 

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom Zespołu Szkół nr 39 im. prof. Edmunda Jankowskiego w Warszawie za dostarczone produkty przeznaczone na przygotowanie posiłków dla osób bezdomnych.

Z życzeniami Bożego błogosławieństwa oraz radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego.

br. Jan Malanowski OFM Cap

Kuchnia ubogich przy klasztorze

Braci Mniejszych Kapucynów

ul. Kapucyńska 4,

00-245 Warszawa

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.