foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Nasi partnerzy

 

Dnia 21 kwietnia br.  odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla klas pierwszych. Podczas szkolenia uczniowie zapoznali się z algorytmem udzielania pierwszej pomocy przy zatrzymaniu akcji serca a także w przypadku ataku padaczki. Szkolenie prowadzone było przez ratowników kwalifikowanych pierwszej pomocy: Jakuba Malinowskiego z kl. 3a oraz Zofię Fryz. 

Jarosław Stolc

W dniu 20 kwietnie br. odbył się IX finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie na wydziale Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie. Naszą Szkołę reprezentowała Dominika Dylewska, która uzyskała tytuł finalisty tego konkursu.

Po zmaganiach pisemnych uczestnicy konkursu zwiedzali wydział Inżynierii Produkcji, mieli możliwości indywidualnych spotkań i rozmów ze studentami tego wydziału. Na zakończenie finaliści otrzymali dyplomy, a nauczyciele opiekunowie podziękowania za przygotowanie ucznia do konkursu.

Bożena Banaszek

Dnia 21 kwietnia 2017 roku w eliminacjach okręgowych XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych uczestniczyli uczniowie:

w bloku: architektura krajobrazu

Patrycja Przybyłowska kl. IV a TAK

w bloku: ogrodnictwo

Krzysztof Korzeniewski kl. IV TO

w bloku: ochrona i inżynieria środowiska

Jakub Żyliński kl. II TOŚ

Czytaj więcej: Sukcesy podczas OWiUR!

W dniu 21 kwietnia 2017 r. nasz reprezentant – Jakub Żyliński z klasy 2T/TOŚ wziął udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku ochrona i inżynieria środowiska, które odbyły się we Wrześni - pięknym, wielkopolskim mieście z bogatą przeszłością.

Eliminacje stały na bardzo wysokim poziomie i niestety naszemu zawodnikowi nie udało się zakwalifikować do eliminacji centralnych. Spośród 15 startujących zajął 7 lokatę. Zabrakło mu 5 punktów ( do zdobycia było maksymalnie 120 punktów). Chociaż w zawodach nie odnieśliśmy sukcesu zapraszamy na krótkie migawki z pięknego miasta, jakim jest Września.

Anna Pomorska

W dniu 10 kwietnia odbyło się świąteczne spotkanie dyrektorów szkół i placówek oświatowych Mokotowa uświetnione obecnością Burmistrza Mokotowa p.Bogdana Olesińskiego, Jego Zastępców oraz naczelnika i pracowników Wydziału Oświaty i Wychowania.

Część artystyczną przygotowała młodzież kl. 1 a TAK i 1 a TW pod kierunkiem p. pedagog Magdaleny Karbowiak, która zadbała o szczegóły aktorskie i wystój sceny.

Po części oficjalnej zebrani goście wzięli udział w warsztatach florystycznych prowadzonych przez p. Karolinę Struzik - florystkę, absolwentkę naszej szkoły oraz p. prof. Halinę Rukszto.

Dorota Nasierowska

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół dla całej społeczności szkolnej i wszystkich sympatyków "Bełskiej". 

Dorota Nasierowska

Serdecznie dziękuję ks. Łukaszowi Aniołowi za przeprowadzenie rekolekcji i za ich myśl przewodnią: "rusz się z miejsca". Podziękowania dla księży i brata z Parafii N.M.P. Matki Zbawiciela, na czele z ks. Proboszczem, za posługę pojednania.

Nie mogę pominąć naszego zespołu muzycznego, który ubogacił naszą liturgię a który tak katowałem na próbach :) Coś dobrego się zaczęło i będziemy to kontynuować! Panom od nagłośnienia i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tych rekolekcji, chociażby bezinteresownym rozkładaniem krzeseł. Takie małe rzeczy bardzo cieszą.

Czytaj więcej: Rekolekcje "Rusz się z miejsca" zakończone

Konkurs odbył się w klasie II, kształcącej się w zawodzie technik ogrodnik. Kilkuosobowe grupy uczniów wykonały makiety różnych typów sadów na świecie.

Luiza Jabłońska

Ósmego kwietnia odbył się w naszej szkole "dzień otwarty" dla gimnazjalistów, którzy licznie przybyli do naszej Szkoły ze swoimi rodzicami. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia przez Panią Dyrektor, mgr Dorotę Nasierowską, swoich współpracowników. Następnie Pani Dyrektor opowiedziała o nauczanych kierunkach kształcenia, sukcesach naszych uczniów i nauczycieli, stypendiach oraz współpracy z różnymi instytucjami i firmami. Mówiła także o innowacji pedagogicznej "Z ogrodu na talerz", Projekcje "Weź oddech", współpracy z Food Lab Studio Pana Grzegorza Łapanowskiego oraz ogrodzie społecznościowym.

Czytaj więcej: "Dzień otwarty" 8 kwietnia 2017

Pod takim hasłem 28 marca 2017 r. o godz. 11.40 odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy nt. szkodliwości palenia, zorganizowany w ramach projektu antynikotynowego „MĄDRY I SILNY NIE PALI”. 

Do konkursu przystąpiło 29 uczniów naszej szkoły, którzy przez godzinę zmagali się z testem liczącym 40 pytań. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiadomości, a laury w konkursie przypadły najlepszym: 

I miejsce - Bartoszewski Bogusław 2 TO;

Czytaj więcej: „Człowiek silniejszy niż nałóg”

Uwaga uczniowie i absolwenci!

Osoby, które nie zdały egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w styczniu 2017 r. mogą złożyć deklaracje przystąpienia do egzaminu w sesji zimowej 2018 r. 

Deklarację należy złożyć w pierwszym tygodniu września nowego roku szkolnego 2017/2018 do sekretariatu szkoły. 

Jeżeli ktoś z absolwentów będzie ubiegał się o dostosowanie warunków zdawania egzaminu ze względu na specyficzne trudności w nauce (wydłużenie czasu egzaminu) powinien wraz z deklaracją złożyć kopię opinii z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

Anna Pomorska

Dobre strony

 

Blog doradztwa zawodowego

 

 Biuletyn Informacji Publicznej

Kalendarz wydarzeń

Październik 2017
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Copyright © 2017 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.