foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

W piękny majowy poniedziałek uczniowie klasy 1a i 3a TAKu pojechali na wycieczkę zawodową do Arkadii, Nieborowa i Żelazowej Woli. Wycieczkę poprowadziła p. Magdalena Szulc. Jej celem było zwiedzanie parków. I tak w Arkadii zobaczyliśmy park romantyczny w stylu angielskim założony w 1778 roku przez Helenę Radziwiłłową. Następnie pojechaliśmy do Nieborowa, gdzie zwiedzaliśmy park w stylu barokowym. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Żelazowej Woli, gdzie spacerowaliśmy po jednym z najpiękniejszych w Polsce ogrodzie w stylu modernistycznym.

Udał nam się II Rodzinny Piknik "Letnie Ogrody na Bełskiej" - dopisała pogoda, zadziwiła ilość zróżnicowanych atrakcji - pokazy zawodowe: eksperymenty chemiczne, rozpoznawanie roślin, konkurs historyczny, weterynaryjny, konkurencje sportowe, występy muzyczne, chór, kabaret.

Odwiedziło nas wielu gości - szczególnie serdecznie pozdrawiamy mieszkańców okolicznych bloków. Kto chciał - poleżał na kolorowym leżaczku lub pojeździł na rowerze - stacjonarnym lub poziomym. Do wyboru była zdrowa żywność lub słodkie ciasteczka. Dla chętnych mieliśmy spacer po linie lub skoki na eurobungee. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w jego organizacji. Zapraszamy do galerii.

Atrakcji sportowych było bez liku: brazylijskie jiu-jitsu, MMA Copacabana Team, rowery poziome, rowery stacjonarne, porady trenera personalnego z Fitnespark (p. B. Borkowska - dziękujemy) , pokaz aerobiku (p. A. Miksztal - super!) a także pokazy gimnastyczne w wykonaniu dziewczynek z klubu "Fantazja" ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Warszawie (dziękujemy p. Walerii Kociembie

Dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz porozumieniu o współpracy między tą instytucją i szkołą, którego wyrazem jest patronat nad kl. I w zawodzie technik ochrony środowiska, mogliśmy bez ograniczeń rozkoszować się warszawską kranówką! Dziękujemy p. dyrektor Alicji Masalskiej i cieszymy się, że odwiedziła nas na pikniku!

Więcej o zdrowej warszawskiej kranówce przeczytacie TUTAJ 

Jedną z większych atrakcji pikniku był pokaz mody, którego motywem przewodnim były kwiaty. Pokaz przygotowali Paulina Mikus i Kamil Jarosiński uczniowie kl. II a TAK, którzy włożyli dużo pracy, by pokaz się udał - wybrali modeli i modelki, zaplanowali choreografię i skompletowali stroje.

Dziękujemy Paulinie i Kamilowi! 

 

Na pikniku wystąpił szkolny zespół Happy Metal - najlepszy boysband na Bełskiej! Chłopcy z zespołu nie zawiedli - udowodnili, że umieją posługiwać się instrumentami muzycznymi (Bartek Sowiński nigdy nie pozwoli gitarze obrosnąć kurzem) i naturalnymi - głos - Mikołaj Duda (3T). 

Zespół Andrzejki zapoznał uczestników pikniku z własną wizją kształtu świata, a Profesor Gastro z Mikołajem Sikorą (3T) na perkusji objawił się jako grupa grająca muzykę dla wymagających.

Oprócz nich pojawił się zespół Mister Krab - kto ich jeszcze nie znał - miał okazję się przekonać, że nie umieją grać cicho. Mateusz Murawski - jedyny chyba na świecie basista grający na różowych strunach, a do tego jest absolwentem szkoły!

Trzy z wymienionych zespołów mają w swoim składzie wybitnego gitarzystę - Tomasza Chwesewicza (kl. 3T). Talent muzyczny objawił również Jakub Szatkowski - klawiszowiec (kl. 2TO).

Zdolna ta nasza młodzież! 

 

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2017 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.