foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                   

 

Od 16 marca do 8 czerwca 2017 roku w każdy czwartek realizowane będą zajęcia rekreacyjne prowadzone w ramach akcji Aktywny Mokotów. 

Zajęcia na basenie - czwartki w godz. 15 - 17 (prowadząca K. Zdziarska)

Zajęcia w siłowni - czwartki w godz. 15 - 17 (prowadząca A. Miksztal)

Jest ich czterech, są młodzi, zdolni, ambitni, mają dużo osobistego uroku. I chociaż nazwali się kokieteryjnie - Kakofonia, to na pewno czeka Ich wielka sława ... być może już niedługo.

Czytaj więcej: Zespół KAKOFONIA

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą UM Warszawy na ferie zimowe. 

Miłych i bezpiecznych ferii!

Jak co roku, przed feriami, odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr nauki. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za ciężką pracę i zachęciła do jeszcze bardziej wytężonej nauki. Następnie głos zabrała Pani Wicedyrektor, Agnieszka Rutkowska-Gołowin, która przedstawiła zwycięzców nowego konkursu "Mistrzowska klasa", który promuje rywalizację w kształceniu zawodowym oraz integruje zespoły klasowe. 

Czytaj więcej: Apel podsumowujący pierwszy semestr nauki

Dnia 8 lutego 2017 r. uczniowie z kl. I Technikum Ogrodniczego, w ramach przedmiotu „Uprawy ogrodnicze”, odbyli zajęcia terenowe w szklarniach Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie. Tematem zajęć było wyposażenie szklarni, poznanie miejsc i pomieszczeń do produkcji ogrodniczej. Pan mgr Piotr Dobrzyński omówił różnego typu szklarnie i opowiedział o ich eksploatacji, zapoznał z systemami ogrzewania, nawadniania, nawożenia, zaciemniania i doświetlania roślin. Największe zaciekawienie wśród uczniów wzbudziły uprawy bezglebowe, na podłożu z wełny mineralnej. W szklarniach z roślinami ozdobnymi uczniowie zobaczyli kolekcje kaktusów, roślin użytkowych i tropikalnych. 

Uczniowie zostali zachęceni do kontynuowania nauki w największej w Polsce uczelni rolniczej, gdzie kształci się już wielu naszych absolwentów. 

Halina Rukszto

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.