foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                   

 

25 listopada odbyły się kolejne warsztaty w ramach ogrodniczo-kulinarnej innowacji pedagogicznej " Z OGRODU NA TALERZ".

Uczniowie obejrzeli dwie prezentacje przedstawiające przykłady ludzi, którzy odnieśli sukces prowadząc działalność gospodarczą, łącząc wiele pasji np: fotografię, projektowanie, kwiaty lub ogrodnictwem z gastronomią.  

W czasie warsztatów kulinarnych uczniowie, pod kierunkiem Pana Grzegorza Łapanowskiego, przygotowali kilka potraw wykorzystując znane i mało znane warzywa sezonowe: buraki białe i czerwone, jarmuż, dynię, brukselkę, fenkuł, cebulę szalotkę, topinambur.

W dniach 22 i 23 listopada uczniowie naszej szkoły z kl 2T/TAK oraz 1 TO odbyli zajęcia terenowe w Parku Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Uczniowie grabili liście kasztanowców i pakowali do worków w celu spalenia .W opadłych liściach wylęgają się i zimują poczwarki szrotówka kasztanowcowiaczka. Palenie liści wpływa znacząco na  ograniczenie liczebności pierwszego pokolenia tego szkodnika .Jest to prosta i  dość skuteczna metoda ograniczająca nawet do 30% populację szkodnika.

  W związku ze zbliżającym się Szkolnym Tygodniem Języków Obcych odbywającym się w naszej szkole od 5 grudnia (poniedziałek) prosimy uczniów o zgłaszanie się do następujących konkursów:

1) Konkurs plastyczny "Londyn w dzień i w nocy" - zgłoszenia do 2 grudnia do p. Warszawskiej, sala 25.

2) Konkurs plastyczny dotyczący ciekawostek obszaru niemieckojęzycznego w j.niemieckim - zgłoszenia do p. Radzikowskiej do 2 grudnia

3) Quiz z ciekawostkami anglo i niemieckojęzycznymi - zgłoszenia do 2 grudnia do p.Skoniecznej.

4) Konkurs "Jeden z dwunastu". Każda klasa obowiązkowo wyznacza max 2 reprezentantów klasy. Pytania będą dotyczyły wiedzy o sporcie, filmie, historii i szeroko pojętej kulturze. I etap eliminacji odbędzie się 5 grudnia a II etap odbędzie się 9 grudnia. Zgłoszenia do p.Stawarz, sala 26.

Szczegółowe godziny zostaną podane w późniejszym terminie.

Zapraszają anglistki

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.