foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                        

W dniu 17.02.2016 r. młodzież kl. III T oraz IV b  pod opieką p. Doroty Nasierowskiej wzięła udział w gali finałowej projektu „Life Skills – trening kompetencji społecznych” realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży przy wsparciu J.P.Morgan. Spotkanie w Auli im. Adama Mickiewicza Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego było okazją do podsumowania realizacji II edycji programu w 25 szkołach kształcących w zawodach w Warszawie. Wśród zaproszonych gości był wiceprezydent Warszawy p. Włodzimierz Paszyński, dyrektor holdingu finansowego J.P.Morgan, przedstawiciele warszawskich władz oświatowych oraz nauczyciele i dyrektorzy szkół biorących udział w programie.

Celem projektu LIfe Skills jest rozwinięcie u młodzieży umiejętności społecznych, które w dalszej perspektywie zwiększą ich możliwości znalezienia miejsca na rynku pracy, rozwiną kompetencje wymagane przez pracodawców a także wpłyną pozytywnie na jakość życia osobistego. Rezultatem działań uczniów jest realizacja projektów o charakterze edukacyjno-społecznym, zaplanowanych i realizowanych, przez samych uczniów w trakcie trwania programu, aby także w praktyce mogli nauczyć się pracy w grupie oraz pracy metodą projektu.

Czytaj więcej: Gala finałowa projektu „Life Skills"

17 lutego 2016 r. odbyła się w naszej szkole Pierwsza Mokotowska Giełda Szkół Zawodowych. Było to spotkanie przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych z gimnazjalistami, którzy są zainteresowani przyszłą nauką w technikach i szkołach zawodowych.


Zaproszona młodzież miała okazję dowiedzieć się, jakie są proponowane przez mokotowskie szkoły kierunki kształcenia, poznać ich specyfikę i charakter nauki, porozmawiać z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, a nawet obejrzeć pokaz mody prezentowany przez Technikum Odzieżowe i Fryzjerskie im. Marii Bratkowskiej.

W spotkaniu, oprócz gimnazjalistów i ich opiekunów, gościliśmy zastępcę Burmistrza Mokotowa- Pana Krzysztofa Skolimowskiego, Panów Cezarego Kocona - Naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Mokotów Urzędu Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy oraz Jerzego Iwańskiego - Inspektora tego Wydziału, przedstawicielkę Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Stara 4 -  Panią Beatę Grzelak - Koordynatora ds. Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego i współpracy z rodzicami, Panie: Małgorzatę Rosak oraz Karolinę Szczukę - Specjalistki Wydziału Poradnictwa Zawodowego Krajowego Ośrodka Edukacji Zawodowej i Ustawicznej przy ul. Spartańskiej 1B, Panią Marię Głodek - dyrektora Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 7  oraz dyrektorów, nauczycieli i przedstawicieli uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

Czytaj więcej: PIERWSZA MOKOTOWSKA GIEŁDA SZKÓŁ ZAWODOWYCH

Uwaga!
Oficjalnie informujemy, że od 1 września 2016 r. w Technikum Ogrodniczym rusza nowy kierunek – technik weterynarii. Jako jedyna publiczna (niepłatna) szkoła w Warszawie będziemy kształcić w tym zawodzie!

Technik weterynarii jest osobą uprawnioną do wykonywania tych czynności, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy medycznej, wykorzystywanej przez lekarza weterynarii. Technik weterynarii zajmuje się profilaktyką, leczeniem chorób zwierząt oraz wykonuje zabiegi pielęgnacyjno – higieniczne. sprawuje opiekę nad różnymi gatunkami zwierząt. Pracuje również w laboratorium i wykonuje badania, które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa. Uczeń kształcący się w tym zawodzie uzyskuje wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii zwierząt, chowu zwierząt gospodarskich oraz zwierząt towarzyszących, diagnostyki chorób zwierząt, higieny produktów spożywczych pochodzenia spożywczego, usług weterynaryjnych.

Kierunek ten jest dzisiaj bardzo popularny, co znajduje odzwierciedlenie na rynku pracy.

Czytaj więcej: Nowy kierunek już od września

Znamy już osoby, które zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Są to:
- w bloku architektura krajobrazu - Monika Dziedzic i Aleksandra Lewińska,
- w bloku ogrodnictwo - Aleksandra Czaplicka i Krzysztof Korzeniewski,
- w bloku ochrona i inżynieria środowiska - Jakub Żyliński.

Eliminacje okręgowe odbędą się w dniach 22-23.04.2016 r.
Życzymy powodzenia zakwalifikowanym uczniom!

Pozdrawiam
Bożena Banaszek

W dniu 27 stycznia 2016 r. uczniowie klas 1-3 kształcących się w zawodzie technik ochrony środowiska, pod opieką p. Bożenny Wapińskiej oraz p. Anny Ziółkowskiej, uczestniczyli w zajęciach terenowych realizowanych w oczyszczalni ścieków "Czajka".

Więcej o oczyszczalni ścieków..
Zakład położony jest w północno-wschodniej części Warszawy i zajmuje obszar o powierzchni 52,7 ha. Obecnie do oczyszczalni dopływają ścieki komunalne zarówno z prawobrzeżnej, jaki i z lewobrzeżnej części stolicy oraz z gmin ościennych tj. Legionowa, Zielonki i Marek oraz osady powstałe w procesie uzdatniania wody w Zakładzie Wodociągu Północnego w Wieliszewie.

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe w oczyszczalni ścieków "Czajka"

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.