foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

We wrześniu, w ramach akcji Sprzątanie Świata, czyściliśmy okolice Jeziorka Czerniakowskiego. Postanowiliśmy nawiązać kontakt z organizatorem i w dniu 30 listopada 2015 r. naszym gościem był prezes Fundacji Nasza Ziemia, Pan Sławomir Brzózek. Mieliśmy niepowtarzalną okazję porozmawiać na temat stanu środowiska na Ziemi oraz możliwości podjęcia przez nas działań chroniących środowisko.

Czytaj więcej: Wizyta Prezesa Fundacji "Nasza Ziemia"

 

Akcja trwa od 20.11.2015 r. do 11.12.2015 r.

Zbieramy: makaron, ryż, kaszę, mąkę, cukier, konserwy, kawę, herbatę, przecier pomidorowy, fasolę (nasiona), groch (nasiona), przyprawy (podstawowe). Przynieś tyle ile możesz!

Zebrane produkty zostaną przekazane do jadłodajni Ojców kapucynów na ulicy Miodowej, gdzie codziennie wydaje się 200 posiłków potrzebującym.

Czytaj więcej: Zbiórka żywności dla potrzebujących

W dniu 17.11.15 r. klasy: 3a i 3b uczestniczyły w lekcji terenowej w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie.

Temat zajęć: „Skały i minerały".

Podziwialiśmy minerały i skały, w tym monograficzną kolekcję minerałów Polski, minerałów i skał świata. Niezapomniane wrażenia pozostawiła kolekcja meteorytów i kamieni ozdobnych. To tu znajduje się jedna z największych tego typu na świecie kolekcja bursztynu bałtyckiego i innych żywic kopalnych, w tym zespół form naturalnych odmian bursztynu, wyrobów z bursztynu oraz kolekcja regionalna.

Joanna Widawska 

 

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2020 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.