foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                      

 

Katolicyzm posiada w swoim kalendarzu liturgicznym dwa szczególne dni.
1 listopada to Uroczystość Wszystkich Świętych, w czasie której wspomina się wszystkich zbawionych nieznanych z imienia, ale ujmowanych jako zbiorowość wielu pokoleń chrześcijan. Ludzie ci przeszli przez śmierć i osiągnęli przez swój życiowy wybór świętość w wieczności.
2 listopada to Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli dzień poświęcony wszystkim zmarłym, których znaliśmy lub co do dalszego ich losu nie mamy pewności.

Czytaj więcej: Pamiętamy...

"Człowiek żyje dopóty, dopóki trwa pamięć o nim"
Są w życiu dni radosne, jak i te pełne smutku i melancholii. W te listopadowe dni, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i odchodzimy. Niestety życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać. Pamiętajmy o wszystkich, których już nie ma wśród nas. W ten niezwykły, pełen zadumy i refleksji dzień spotkaliśmy się na Cmentarzu Powązkowskim przy grobie patrona naszej szkoły prof. Edmunda Jankowskiego.

Czytaj więcej: Pamiętamy...

Szanowni Państwo,
dzielę się wspaniałą wiadomością: p. prof. Magdalena Cupryjak-Puchała, p. wicedyrektor Agnieszka Rutkowska-Gołowin oraz p. wicedyrektor Agnieszka Tchorek otrzymały nagrodę Burmistrza dzielnicy Mokotów!
Jestem ogromnie szczęśliwa, że Ich praca została doceniona. To niezwykłe Kobiety - czułe i wrażliwe na ucznia, życzliwe, pracowite, profesjonalistki w swoim zawodzie, mądre i piękne.
Czuję wielką radość, że mogę pracować z najlepszymi. To One dają mi siłę i wsparcie - dziękuję. ❤
W kobietach jest MOC!

Dorota Nasierowska, dyrektor szkoły

 

Technika kalki przebitkowej oraz tuszu i patyka. ❤ kto tak umie?

Zanim nasi architekci krajobrazu zaczną projektować, muszą nauczyć się rysować. A późnej muszą ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć. Prace pod kierunkiem p. D. Woluntarskej - widok za oknem, bryły, technika ołówka, nauka perspektywy. Podziwiamy!

W dniu 15 października świętowaliśmy w szkole Dzień Nauczyciela, co prawda dużo skromniej niż zwykle, ale nie mniej uroczyście. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i oficjalnie stali się ważną częścią "bełskiej" społeczności. Młodzież klas 2 o profilu technik ogrodnik przygotowała krótką część artystyczną.

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.