foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Od 13 do 18 sierpnia br. komisja rekrutacyjna

pracuje w godzinach 9.00 - 15.00

ZAPRASZAMY! 

Drodzy rodzice!

W związku z nową „falą”, a także modą panującą wśród młodzieży na stosowanie dopalaczy, chciałabym państwu przypomnieć o ich szkodliwości. W poniższym liście zawarłam aktualne informacje oraz zagrożenia jakie niesie ze sobą stosowanie tych specyfików.

Dopalacze są grupą związków psychoaktywnych, które powstały, by sprzedać substancje, jak najwierniej odwzorowujące działanie narkotyków, lecz jednocześnie nie będącymi zakazane przez prawo.  Choć podobne w oddziaływaniu, niejednokrotnie o wiele groźniejsze od  dobrze nam znanej marihuany, czy kokainy ze względu na swój niezidentyfikowany skład. Większość dopalaczy ma postać tabletek lub mieszanek do palenia, lecz nie tylko… W większości z nich znajdują się pierwiastki, takie jak rtęć oraz ołów, które powodują uszkodzenia mózgu; drgawki; wypadanie: włosów, zębów i paznokci; zmniejszenie ciśnienia krwi, a w wyniku tego śpiączkę. Do niektórych ze specyfików podawanych dożylnie, dodaje się opiłki szkła, by szybciej i łatwiej wchłaniały się do komórek. Szkło nacina naczynia krwionośne, dzięki temu krew razem ze związkiem psychoaktywnym ma bezpośredni kontakt np.: z neuronami. O działaniu większości z dopalaczy nawet dealerzy nie mają większego pojęcia.

Przyglądajmy się zachowaniu naszych podopiecznych. Zwracajmy uwagę na nieznanego pochodzenia i nazwy tabletki, w których posiadanie nasze dzieci weszły w niewiadomy nam sposób. Nie dawajmy naszym dzieciom powodów do uciekania w takie środki przed rzeczywistością. W ten sposób możemy uratować im życie lub uchronić przed śpiączką, Po fakcie pozostaną już tylko wyrzuty sumienia i żal do samych siebie…

Pielęgniarka szkolna

 

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2020 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.