W dniu 20 kwietnia , na dużej przerwie, w ramach obchodów Dnia Ziemi,  klasy II i III toś zorganizowały happening „Ratujmy Serce Karpat”  podczas którego uczniowie z zawodu technik ochrony środowiska informowali innych o możliwości poparcia petycji w sprawie utworzenia  w okolicach Przemyśla, Turnickiego Parku Narodowego.  Petycję przygotowała organizacja WWF, a u nas można ją było podpisać dzięki tabletom, które otrzymała klasa  II T za udział w programie „Przedsiębiorcza Młodzież” i pomocy naszego informatyka – pana Arkadiusza Kusaka.

Ponad 100 osób z naszej szkoły – uczniów i nauczycieli, podpisało petycję.

Zapraszamy na stronę karpaty.wwf.pl, aby ja poprzeć.

W poniedziałek 23 kwietnia w wzięliśmy udział w akcji „Sprzątanie doliny Wisły”. Było to jedno z zadań Akademii Młodych Przyrodników organizowanej przez PTTK Oddział Mazowsze. Sprzątaliśmy okolice Mostu Świętokrzyskiego. Jak widać było duuuużo pracy!

Opiekunki: Anna Ziółkowska, Anna Pomorska, Bożenna Wapińska