W dniu 25 września 2018 r. klasy pierwsza i trzecia kształcące się w zawodzie technik ochrony środowiska gościły przedstawicieli Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A.

Firma ta objęła patronatem i wsparciem zawodowym zarówno uczniów jak i nauczycieli przedmiotów zawodowych. Podczas spotkania poznaliśmy historię zakładu, jego strukturę organizacyjną, obowiązujący Kodeks Etyczny oraz realizowane zadania. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, quiz oraz wiele rebusów dotyczących zawodów wykonywanych na terenie spółki. W nagrodę za błyskawiczne odpowiedzi otrzymali drobne upominki.

Spotkanie zakończyło się panelem dyskusyjnym i zadawaniem trudnych pytań, np. dlaczego woda wodociągowa nie jest fluorowana. Czy wiecie dlaczego?

B. Wapińska