Florystyka, czyli sztuka układania kwiatów, znana jest od czasów starożytnych. W XXI wieku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Florysta jest specjalistą w zakresie kreatywnego tworzenia dekoracji roślinnych różnego typu. Mogą to być kompozycje oficjalne i nieoficjalne w biurach, hotelach, domach z okazji świąt, imienin, ważnych uroczystości min. ślubnych, państwowych i itp.

Technik architektury krajobrazu powinien zapoznać się z tajnikami sztuki układania kompozycji roślinnych, bo jest umiejętność ściśle powiązana z budowaniem przestrzeni, w której człowiek żyje, pracuje i odpoczywa.

W dobie komputeryzacji, automatyzacji, industrializacji wskazane jest otaczanie się zielenią również małych formach takich jak kompozycje kwiatowe i bukiety.

Rośliny podnoszą rangę każdej uroczystości, są ich oprawą i nadają im szczególny charakter.

Od września dla grupy uczniów klasy 2 TAK i 3 TO odbywają się  w ramach innowacji pedagogicznej zajęcia z Florystyki.

Do tej pory odbyły się zajęcia, na których uczniowie:

- rozpoznawali rodzaje i gatunki roślin ozdobnych stosowanych we florystyce;

- przygotowywali materiał roślinny i nieroślinny do ekspozycji;

- wykonywali zabiegi pielęgnacyjne kompozycji roślin doniczkowych;

- wykonywali kompozycje jesienne, wieńce adwentowe, stroiki bożonarodzeniowe, kompozycje roślin w szkle, bukiety okrągłe;

- obejrzeli aktualne trendy florystyczne w Laboratorium kwiatów LAB 07.

Zajęcia  pobudzają kreatywność uczniów, potrzebę ciągłych poszukiwań twórczych i pogłębiają wiedzę florystyczną.

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.