Inicjatorem akcji jest Uczniowski Klub Sportowy OGRODNIK. Zbieramy różnego rodzaju nakrętki, kapsle, korki, wieczka i pokrywki. Oczywiście plastikowe. Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym.

Pojemniki na nakrętki znajdują się na terenie szkoły na każdym piętrze budynku. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów.

Zebrane środki zostaną wykorzystane na wspieranie i realizację ciekawych projektów sportowych, w których uczestniczą nasi uczniowie. Będziemy również rozwijali bazę sportową szkoły wyposażając salę gimnastyczną, siłownię czy basen  w pomoce, które uatrakcyjnią prowadzone przez nas zajęcia sportowe.

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego OGRODNIK

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.