foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                      

 

Florystyka jest dziedziną interdyscyplinarną, będąca syntezą wiedzy biologicznej, technicznej i artystycznej. Złożoność tego zawodu idealnie obrazuję ofertę szkoły, w której sztuka układania kwiatów zajmuje szczególne miejsce. Dlatego w ramach Dni Otwartych, w dniu 27 marca 2021 o godzinie 10 zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach rękodzielniczych.
Podczas zajęć, każdy z uczestników wykona wiosenną kompozycję z kwiatów ciętych, która może stać się idealnym dopełnieniem wielkanocnego stołu.
Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne. Informujemy, że ze względu na trwającą sytuację epidemiczną, warsztaty odbędą się w reżimie sanitarnym. Uczestnicy zobowiązani się do zachowania dystansu społecznego, zakrycia ust i nosa maseczką oraz dezynfekcję rąk.
Wykonane własnoręcznie kompozycje można zabrać do domu.

DZIEŃ KOBIET W PRL- U
Niech żyją nam zdrowe, i pani nasza i mamy, i woźna kucharka, przedszkolna lekarka. Im wszystkim kwiaty rozdamy… – któż wówczas nie znał tej śpiewanej przez maluchy piosenki. W okresie PRL Święto Kobiet zideologizowała i zawłaszczyła ówczesna władza. Dziś Dzień Kobiet wraca do łask, a na ulicach znów widać panów z tulipanami.

Czytaj więcej: KRÓTKA KARTKA Z HISTORII

Dwóm ogrodnikom zabiera 8 dni skoszenie ogródka. Jeden ogrodnik jest leniwy, a jeden energiczny. Energiczny ogrodnik sam skosi łąkę w ciągu 12 dni. Jak wiele dni będzie trwało koszenie ogródka przez leniwego ogrodnika?
Jeśli lubisz logiczne zagadki matematyczne, zapraszamy na konkurs z okazji Święta liczby π. Konkurs odbędzię się na platformie Teams, pierwszy etap - 15.03.21 godz.14.30. Prosimy o zgłoszenia w wiadomości na librusie do p.M.Kusiak - Wielądek lub p.A.Tchorek

Uczniowie klas 1To, 2ToP i 2ToG prowadzą uprawy warzyw w warunkach domowych. Zimą sami hodują szczypior czy natkę pietruszki. Jankowi z 2 ToG udało się nawet wyhodować kwiaty na fasoli. Czekamy teraz na owoce.

Dzisiaj prezentujemy zainteresowania Oli:
Jestem hodowcą świnek morskich rasy us teddy. Chęć posiadania hodowli rozpoczęła w 2018r. Moją pierwszą rasową świnką morską była Ch.PL Blumei Cavia Buba - to ona otworzyła mi serce i oczy na ten piękny świat Cavi domowej, poszerzając moją wiedzę o prawidłowej budowie i teksturze sierści. Chwilę później zaczęłam zdobywać pierwsze nagrody! Do dziś pamiętam, że był to BOB rasy us teddy zdobyty przez Blumei Cavia GUDEGO w marcu 2020(tak, dla mnie ten rok był szczęśliwy!).

Czytaj więcej: Nasze pasje

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.